Scenario #8: Closing the Falaise Gap

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1437
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
Gram w: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Scenario #8: Closing the Falaise Gap

Post autor: danyboy » 27 gru 2019, 10:18

Obrazek

OPIS MISJI: Z Niemcacmi w pełnym odwrocie do Aliantów należało zamknięcie korytarza Falaise, ponieważ każdy Niemiec, który ucieknie bez wątpienia będzie na nowo wyekwipowany i relokowany na nowo.

SIŁY STRON: Scenariusz rozgrywany jest między Aliantami i Niemcami.
UK: selektor 1944 - Normandy.
USA: selektor 1944 - Operation Cobra.
NIEMCY: selektor 1944 - Normandy.

ROZSTAWIENIE: Gracz Niemiecki musi wystawić całą swoją armię na środku stołu. Jego jednostki muszą być więcej niż 12" od długich krawędzi (północ, południe) i więcej niż 24" od krótkich krawędzi (wschód, zachód).
Gracze Alianccy nie są rozstawiani przed grą. Atakujący musi nominować połowę armii (zaokrąglając w dół) jako Pierwszą Falę. Pozostałe jednostki stanowią Rezerwy.
Mieszane siły Aliantów mogą stanowić plutony Amerykańskie i Brytyjskie. Jeśli tak będzie to Pierwsza Fala sił Brytyjskich i Rezerwy mogą wyjść z zachodu i północy, podczas gdy Amerykańskie z zachodu i południa.

CEL GRY: Siły Niemieckie próbują uciec przez wschodnią krawędź. Alianci próbują ich powstrzymać!

PIERWSZA TURA: Gra się rozpoczyna. Podczas tury 1 gracz Aliancki musi wprowadzić całą Pierwszą Fale na stół. Jednostki te mogą wejść z dowolnej krawędzi stołu należącej do Aliantów (północna, południowa lub zachodnia). Dla jednostek z Pierwszej Fali nie jest wymagany Order Test na wejście.

CZAS GRY: Na koniec tury 6 należy wykonać rzut k6: 4+ gra toczy się jeszcze jedną turę.

ZWYCIĘSTWO: Na koniec gry należy policzyć zdobyte Victory Points (poniżej). Jeśli jedna ze stron zdobędzie co najmniej 2 punkty więcej niż przeciwnik to wygrywa Pewne Zwycięstwo. W przeciwnym wypadku następuje Remis.
Gracz Niemiecki zdobywa 1 VP za każdy zniszczony oddział wroga. Dostaje również 3 VP za każdą z jednostek, które opuściły pole bitwy przez zachodnią krawędź przed końcem bitwy.
Gracze Alianccy zdobywają 2 VP za każdy zniszczony oddział wroga.

ZASADY SPECJALNE:
W ODWROCIE: Ponieważ Niemcy się wycofują ich jednostki mogą opuścić teren pola bitwy przez wschodnią krawędź. Pierwsza Fala i Rezerwy Aliantów mogą wyjść z dowolnej krawędzi stołu poza wschodnią.

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1437
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
Gram w: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Scenario #8: Closing the Falaise Gap

Post autor: danyboy » 16 sty 2020, 9:05

Brytyjczycy próbowali złapać w kleszcze grupę Niemców poruszających się kolumną przez wioskę. Niestety nieco opóźniony atak piechoty od południa i czołgów od północy pozwolił piechocie Niemieckiej (w transporterach) umknąć obławie, zaś dowodzący Tygrysem i Pumą najwidoczniej mieli rozkaz opóźnienia natarcia Brytyjczyków, ponieważ zamiast uciekać bronili centrum wioski. Brytyjczykom długo zajęło unieszkodliwienie celów (niedoświadczone załogi dwóch czołgów Cromwell nie pomagały), ostatecznie drużyny SAS zniszczyły Pumę, a spadochroniarze Tygrysa.

Wynik 18:4
Dany (Brytyjczycy) vs Rambo (Niemcy): zwycięstwo Niemców

Marian
Posty: 373
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
Gram w: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Scenario #8: Closing the Falaise Gap

Post autor: Marian » 19 sty 2020, 9:50

Piątek 24.01.2020r. - moi Fallschirmjäger szukają oponenta 8-) do zabawy w berka :mrgreen:

ODPOWIEDZ