Warmachine / Hordes

warmachine-logoSą to dwie bliźniacze gry bitewne, których akcja rozgrywa się w świecie Żelaznych Królestw. Gracze Warmachine prowadzą do walki bardziej cywilizowane frakcje, których znakiem rozpoznawczym są machiny wojenne zwane Warjackami. Gracze Hordes natomiast kierują nacjami, które zamiast technologii wykorzystują w bitwie różne potwory i bestie.

Podczas swojej tury, gracz może aktywować każdą ze swoich jednostek. Pdczas aktywacji jednego oddziału może nim ruszyć, i wykonać odpowiednie akcje. Dopiero później może przejść do następnego. Kolejność aktywacji jest bardzo ważna, bo można samemu sobie zaszkodzić (np. zasłaniając wroga własnymi jednostkami), albo sprawić, że wyjdzie nam wspaniałe combo, które zniszczy przeciwnika.

Zasady nie są bardzo skomplikowane, ale każdy model ma swoją własną kartę z zasadami. Ogarnięcie i zapamiętanie wszystkich efektów na kartach może na początku sprawić trochę trudności.
Ważną, ale i ciekawą zasadą w Warmachine / Hordes jest zabicie dowódcy. Tak jak w rozgrywce szachowej zlikwidowanie króla powoduje koniec gry, tak i tutaj bitwa się kończy, nie ważne jak nam szło wcześniej.

System ma kilka fajnych smaczków. Modele mogą się tratować, łapać, rzucać, a nawet walić z główki.

Dla fanów historii w bitewniakach: W tych systemach fabuła cały czas idzie do przodu z każdym dodatkiem.

Strona gry: http://www.allnewwar.com/

Zasady

Zasady do pobrania za darmo:
Warmachine: http://files.privateerpress.com/allnewwar/Prime-Digest-Rules-2016-v2.pdf
Hordes: http://files.privateerpress.com/allnewwar/Primal-Digest-Rules-2016-v2.pdf

Zagraj z nami!

Napisz na forum: http://wh40k.olsztyn.pl/forum/viewforum.php?f=25
Lub na FB: https://www.facebook.com/Warmahordy-Olsztyn-1477572965819916

Galeria zdjęć

warmachine